Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

Domy, byty, a dalších nemovitostí v Karlových Varech 

na prodej, pronájem

 

Denně aktualní nabídka bydlení v   Karlových Varech

Nabídněte nám Vaši nemovitost k prodeji

 

ABRA REAL - mapa prodaných nemovitostí

Zde bychom Vám rádi představili námi prodané nemovitosti a uvedli pár příběhů, které jsme při jejich prodeji s našimi klienty prožili - úsměvnými i smutnými.  Možná je prožíváte právě vy a právě vám mohou pomoci.

Příběhy našich klientů

 

Příběh č. 1: Darovat nemovitost dětem? Ano či ne?

Před několika lety přišla do naší kanceláře paní Hana, s prosbou o pomoc. Před rokem darovala svému synovi byt o velikosti 1+1 v panelovém domě ve Staré Roli, v kterém sama bydlela. Syn žil nehospodárně, půjčoval si peníze až nakonec jeho dluhy vzrostly na částku, kterou nebyl schopen uhradit ani splácet. Aby se vyhnul hrozící exekuci na byt ve kterém sám bydlel s manželkou a dvěma dětmi, zavolal mamince a informoval ji o tom, že je nucen byt 1+1 ve Staré Roli, který mu darovala prodat a zisk z prodeje bytu použít na úhradu dluhu.

Výši dlužné částky mamince nesdělil. Paní Hana byla pochopitelně velmi vyděšená a bála se, že skončí na ulici, v lepším případě v domově důchodců. Telefonicky jsem kontaktovala jejího syna a sjednala si s ním schůzku. Jednání s ním jsem vedla velmi opatrně, balancovala jsem na tenkém ledě. Dopředu jsem si ověřila výši jeho dlužné částky, která byla 350 000 Kč. V té době byl byt 1+1 ve Staré Roli prodejný okolo 900 000 Kč. Chtěla jsem, aby syn dal do prodeje byt přes naší RK - jednak jsem měla okamžitě kupce a jednak jsem chtěla paní Haně pomoci a přesvědčit syna, aby zbývající peníze ponechal mamince, abychom mohli zakoupit jiný byt. To se mi také (poté co jsem apelovala na to, že maminku máme všichni jenom jednu, porodila nás, vychovala nás a my v dospělosti máme povinnost postarat se zase o ní), povedlo.

Byt jsme prodali, 350 000 Kč jsme odeslali na účet nezdárnému synovi a paní Haně zůstalo dostatek prostředků na zakoupení menšího bytu v Chodově. Byla šťastná, že všechno relativně dobře dopadlo. Dnes stále bydlí v Chodově a byt je veden na její jméno. Myslím, že to tak také zůstane.


 

Příběh č. 2: Mám nový byt, ale nemohu ho najít.

Nedávno jsem potkala pana Petra, který přes naší RK zakoupil byt o velikosti 2+1 ve třetím patře panelového domu v Tuhnicích. S potěšením mi vyprávěl následující historku. Manželé se čerstvě přestěhovali do bytu a pan Petr znaven celodenním stěhováním se vydal do nedaleké hospůdky na "jedno". U jednoho ale nezůstalo, musel se přeci seznámit se štamgasty. Kolem jedenácté hodiny večer se vrací řádně "upraven" domů. Výtahem jet nechtěl, aby se mu neudělalo nevolno, vydal se tedy pěšky po schodech. Před bytem vytáhl klíče, ale žádný z klíčů mu nefungoval do zámku u dveří. Zkoušel to několikrát, pak si ale řekl, že se nedá nic dělat, že bude muset vzbudit manželku a zazvonil. Dveře otevřel dobře vypadající čtyřicátník v trenýrkách. " Co tady děláte?" - vykulil oči pan Petr (v hlavě mu běžela scéna jeho nevěrné manželky s tímto mužem). "Já tady bydlím" - odpověděl. "Já také" - dožadoval se vstupu do bytu pan Petr. "To jistě, bydlíte, ale o patro výš. Dnes jsem Vás viděl stěhovat nábytek." Od té doby si pan Petr vždy ověří v jakém je patře.

 

Příběh č. 3: Musím prodat, ale ...............................

Na začátku realitní krize  za mnou přijel můj dlouholetý klient pan Martin s dotazem, zda mu mohu prodat dům na začátku Prahy. Specializujeme se na Západní Čechy, především na Karlovy Vary (každý makléř prodává nejlépe tam, kde to dokonale zná), ale pro pana Martina jsem zakázku přijala. Tržní odhad domu byl 16 000 000 Kč a to byla také prodejní cena, kterou jsem panu Martinovi doporučila. A zde začala celá peripetie. Dozvěděla jsem se, že dům stavěl vlastníma rukama společně s tatínkem, jezdil s kolečkem, vozil cihly, nakládal, vykládal.......................atd. Dům prodá jedině za cenu 18 000 000 Kč. Respektovala jsem přání pana Martina, přičemž jsem mu vysvětlila, že stojíme na prahu realitní krize a že ceny nemovitostí (vyjma centra Prahy) začnou rapidně klesat. Více jsem udělat nemohla, trval si na svém. Dům byl tedy vystaven a nabízen k prodeji za 18 000 000 Kč. A ceny nemovitostí začaly rapidně klesat. Zhruba za 3 měsíce jsem přivedla panu Martinovi kupce, který mu nabídl 14 000 000 Kč. Na tu dobu to byla cena skutečně odpovídající, doporučila jsem panu Martinovi dům prodat. Ovšem zase začalo celé kolečko: "dům jsem stavěl vlastníma rukama společně s tatínkem, jezdil s kolečkem, vozil cihly, nakládal, vykládal......................." Ale souhlasil alespoň s tím, že dům slevníme na mnou doporučovaných 16 000 000 Kč. Vysvětlila jsem mu že 16 000 000 Kč jsem mu doporučila na začátku prodeje, že ceny jdou skutečně rychlým tempem dolů, že dnes mu doporučuji prodejní cenu 14 000 000 Kč. Nesouhlasil. Další kupec mu za dům nabídl 12 000 000 Kč, další pak 10 000 000. Nikdy nesouhlasil. Důvody byly vždy stejné: "dům jsem stavěl vlastníma rukuma společně s tatínkem, jezdil s kolečkem, vozil cihly, nakládal, vykládal......................"Nakonec jsme dům prodali za 7 500 000 Kč, to už byl opravdu bez prostředků. Když podepisoval kupní smlouvu, klepala se mu ruka, v koutku oka měl slzu a říká mi: "že jsem Vás paní Dvořáková neposlechl alespoň za těch 10 mil."

Bylo mi ho velmi líto, ale bohužel jsem mu nedokázala pomoci. To, že kdyby neprodal teď, prodali bychom za cenu ještě zhruba o milionek nižší jsem mu neřekla. Každý dobrý makléř, který se skutečně orientuje na realitním trhu dokáže říci, jak se bude trh s realitami vyvíjet do budoucna a jak v závislosti na jeho vývoji budou ovlivněny ceny nemovitostí.

 

Reference našich klientů

Naším cílem jsou spokojení klienti. Vybrali jsme názory několika z  nich.

Prodej bytu 3+1 - Horní Drahovice, Karlovy Vary

Děkuji za pomoc s prodejem bytu. Po spolupráci s Vámi jsem toho názoru, že nemáte mezi realitními kancelářemi konkurenci. V případě potřeby se na Vás opětovně obrátím a mohu Vaše služby vřele doporučit. K.J.

 

Prodej domu - Jenišov u KV

Byla jsem maximálně spokojena a to jednak s podanými informacemi, tak i celkově s profesionálním přístupem. Z.T.

 

Pronájem 3+1 Sokolov

Jsem majitelem bytového domu. S paní Janou Dvořákovou spolupracuji opakovaně a vždy jsem velmi spokojen. Ostatně také proto se rád vracím. J.P.

Realitní magazín

Novinky

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Lokalita

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Lokalita

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci